Penzion Mladějov - Ubytování v Českém Ráji

Tipy na výlety

V blízkém okolí naleznete Trosky, Hruboskalsko, Prachovské skály, Humprecht, Sobotka, Kost a dále pak zámek Sychrov, Hrubý Rohozec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Jičín či Jinolické rybníky.

Prachovské skály

Prachovské skály patří k takovým oblastem České republiky, které má každý z nás tak trochu v povědomí. Jsou součástí toho, jak vnímáme svou zemi, jsou jedním z míst, kam jezdíme již od dětství na školní výlety podobně jako do Národního muzea, Národního divadla, nebo třeba do Kutné Hory.

Je to místo, od nepaměti osídlené lidmi, o jejichž osudech nemáme žádné zprávy a jejich život rekonstruujeme podle četných archeologických nálezů.

  

Zdroj http://www.prachovskeskaly.com/ 

Trosky

Bizarní zřícenina gotického hradu z konce 14. století je právem jedním ze symbolů Ćeského ráje. Vybudování hradu na dvou strmých čedičových skaliscích učinilo z Trosek nedobytný hrad - dobýt se jej nepodařilo ani husitům. Při prohlídce má návštěvník možnost seznámit se s bohatou historií hradu a vystoupat na věže "Babu" a "Pannu", jež skýtají jedinečný výhled na široké okolí.

Státní hrad Trosky je národní kulturní památkou spravovanou Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Liberci

 

Zdroj: http://www.hrad-trosky.eu/

Humprecht

Lovecký zámek Humprecht byl pojmenován po svém zakladateli, hraběti Janu Humprechtu Černínovi z Chudenic. Zámek ve tvaru elipsoidu projektoval ho významný architekt Carlo Lugaro, stavba probíhala v letech v letech 1666-68.

 

 Zdroj: http://www.cesky-raj.info/dr-cs/zamky/cesky-raj/zamek-humprecht.html 

Hrad Kost

Kost

Zdroj: http://www.ubytovani-cesky-raj.cz/cs/zajimavosti-v-okoli/

 

Z fotogalerie

Kontakt

Restaurace U Dvou lip Mladějov

Mladějov 50

507 45 Mladějov v Čechách

Česká republika

 

Rezervace pro restauraci 775 088 814

Ukázat na mapě
Napište nám